Спільний концерт

Історичний концерт з нагоди 100-річчя від дня заснування Київської капели бандуристів

22 жовтня 2018 року 19:00
Національний академічний драматичний театр імені І.Франка (площа І.Франка, 3)

22 жовтня 2018 року о 19:00 вперше в історії України відбудеться непересічна мистецька подія історичного значення для української культури.

Вперше на одну сцену спільно вийдуть два колективи, які є спадкоємцями заснованої у 1918-му році Київської капели бандуристів.

Непростою була історія Капели, важкою була і доля перших капелян. Музиканти воювали на фронтах, переживали голод, арешти, репресії та розстріли. Вони були в німецькому полоні та підтримували співвітчизників піснею у таборах остарбайтерів, розкиданих по всій Європі.

Пісня допомогла їм вижити, але не дозволила повернутися додому.

По ІІ-й світовій війні колектив, який займав активну проукраїнську позицію, не міг повернутися до Радянського Союзу і в повному складі був змушеним виїхати до Детройту, США.

Попри це, музиканти колективу не полишили своєї діяльності і зуміли дати життя бандурному мистецтву в багатьох країнах за океаном.

У радянському Києві відразу по війні теж було офіційно поновлено діяльність капели і вона швидко здобула визнання і високий професійний статус, який зберігає дотепер, представляючи собою один з провідних українських колективів.

Так, від 1946-го року існує два офіційних спадкоємці одного славетного колективу, які жодного разу від 1940-х років не виходили на спільну сцену.

Можливість провести спільний концерт сьогодні – це мрія багатьох поколінь музикантів – нащадків та учнів перших капелян, які ціною власних творчих та фізичних сил робили все можливе, щоб бандурне мистецтво розцвіло у всьому світі.

Це – спільна присвята двох колективів – Української капелі бандуристів імені Тараса Шевченка та Національної заслуженої капели бандуристів України імені Г.І.Майбороди –майстрам минулого, бандуристам, які навічно вписали феномен кобзарства в історію світового мистецтва.