Олесь Береговий

Олесь Береговий народився в місті Буенос Айресі, Аргентина. Батько Олеся, Митрофан Береговий, народився в селі Капітанівка, на Кіровоградщині, а мама, Ружа Ящук – в Колонії Фрам, Парагваї, але її родина прибула туди з села Німшин, Галичини.
Освіту Олесь Береговий здобув як викладач технічних предметів у середніх школах у Буенос-Айресі.

В 2004 отримав свій перший диплом «Вчитель музичної освіти» (Maestro de Educación Musical), а в 2013 – «Старший викладач музичного мистецтва – спеціальність Хорове диригування», (Profesor de Artes en Música – Dirección Coral) у Вищій Консерваторії імені Мануеля де Фалья, Буенос-Айрес, Аргентина (Conservatorio Superior de Música Manuel de Falla, Buenos Aires, Argentina).
Вперше Олесь почув бандуру в українському товаристві «Просвіта» в філії міста Ляважоль (це передмістя Буенос-Айреса), де займалися тоді учні маестра Василя Качурака. Маестро Василь Качурак запросив Олеся до Капели, беручи до уваги, що він колись брав уроки гри на фортепіано і вже знав музичну грамоту. Олесь пішов на першу лекцію не дуже охоче. Але бандура захопила його назавжди.

Першим вчителем Олеся Берегового був Василь Качурак. Він досі пам’ятає слова свого вчителя: «Ти мусиш зрозуміти, що, хоча ти маєш українське походження, але є народженим в Аргентині. Тому, коли ти виконуєш українську музику, у ній відображається аргентинська ментальність. Для того, щоб українська музика зберігала свій автентичний смак, мусиш глибоко студіювати все, що пов’язано з походження музики». Пізніше були два курси з Юліяном Китастим, який приїжджав до Аргентини і познайомив Олеся з кобзарським значенням бандури. Згодом Олесь Береговий відвідував кобзарські табори у Канаді та США у 1990-му році, і відтоді вважає своїми вчителями також Юліяна Китастого, Оксану Родак, Тараса Павловського. Техніку гри на бандурі, яку застосовує зараз, опанував під керівництвом Оксани Герасименко, коли вона була в Аргентині в 1994 році.
Олесь є активним пропагандистом бандури в Аргентині. Досліджує історію бандури, автор ряду статей про бандуру іспанською мовою. Олесь брав активну участь в кампанії розповсюдження бандури, яку організував свого часу в Південній Америці Микола Чорний, давав два інтенсивні курси гри на бандурі в провінції Місіонес. Крім того, Олесь Береговий часто виступає як і соліст на концертних майданчиках Буенос-Айресу та його околицях.

Сьогодні Олесь Береговий керує капелею бандуристів імені Тараса Шевченка при Культурному Товаристві «Просвіта» в Аргентині, яка була організована 1961-го року маестро Василем Качураком. Від момент вступу до капели у 1979-му році Олесь до цього часу є активним її учасником.

Колектив капели згуртовує молодь українського походження і тримає жевріючий вогник українськості по тих осередках, де проживають українці. Бандура допомагає зберігати щось своє – рідне й близьке від дідів та батьків, тому в репертуарі капели великою пошаною користуються саме традиційні українські народні та патріотичні пісні. Зараз капеля налічує 16 учасників.