Усі бандури світу: музичний марафон

День перший
20 жовтня, 18:30-21:00
Національна музична академія України імені П.І.Чайковського, Малий зал
(вул. Архітектора Городецького, 1-3/11)

День другий
21 жовтня, 16:00-21:00
Національна музична академія України імені П.І.Чайковського, Малий зал
(вул. Архітектора Городецького, 1-3/11)

Однією з основних ініціатив Міжнародного форуму бандуристів є музична програма, орієнтована на відновлення втрачених в Україні традицій музикування. Зокрема, мова йде і про майже втрачену в Україні традицію музикування на бандурі харківського типу, версії інструменту, яка активно використовувалась в Україні у першій половині ХХ століття і майже зникла з ужитку в 1950-х роках. Натомість, в інших країнах світу цей інструмент не втратив своїх позицій і є популярним дотепер.

Відвідувачі музичних програм Форуму зможуть почути гру на цих унікальних інструментах, відвідати майстер-класи відомих бандуристів з гри на харківській бандурі, порівняти їх акустичні можливості й характеристики з інструментами нового типу.

Учасники музичного марафону: Софія Аль-Хадіді (Вінниця), Дмитро Губ’як (Тернопіль), Тимофій Старенков (Київ), Георгій Матвіїв Одеса), Борис Остап’єнко (Канада), Bandura Beyond Borders (квартет, Канада), Тарас Столяр (Київ), Юліян Китастий (США/Канада), Петро та Ніла Деряжні (Австралія), Олесь Береговий (Аргентина), Володимир Войт (Україна), Віктор Мішалов (Канада), Джаз-квінтет «ВІДЛУННЯ» (Київ), Chomub.ini 2.0 (Київ).