“Хоробра сімнадцятка”

Дивитися трейлер

Ця захоплююча документальна стрічка розповідає про джерела стародавньої музичної традиції української бандури та історію Української капелі бандуристів. “Хоробра сімнадцятка” – це трагічна і тріумфальна історія сімнадцяти учасників з початкового складу гурту, які були насильно вивезені до німецьких таборів примусової праці у 1942 році та пройшли через пекло одної з найлихіших діб сучасної історії – Другої світової війни. Це були талановиті музиканти та поети, що йшли наперекір долі, виступаючи у воєнні роки перед великою кількістю своїх братів-українців, розкиданих по всій Європі, і підбадьорюючи їх, згодом самі потрапили до таборів переміщених осіб, і зрештою в 1949 році перетнули океан назустріч північноамериканській свободі.

Візуально яскрава оповідь переплітається у фільмі з переконливими і захоплюючими інтерв’ю з останніми з нині живих учасників, і розповідає, як невеличка група безстрашних митців-пророків здолала величезні перешкоди, щоб наділити голосом заповітну душу нашої нації, і продовжувала вселяти надію навіть у найпохмуріші моменти доби «холодної війни». Збагачений емоційно напруженим саундтреком, фільм виявляє найглибше коріння наших традицій і найкраще в українському національному характері.

Проект фільму “Хоробра сімнадцятка” як жоден інший, містить потенціал для докорінної трансформації бачення української історії північноамериканськими і європейськими глядачами. Картина малює сповнений співчуття портрет післявоєнної еміграції і оспівує нездоланність культури, яка пережила декілька століть репресій.
Так само, як документальні серіали Кена Бернса про американську громадянську війну або історію джазу дозволили американським глядачам краще зрозуміти їхню власну культуру, “Хоробра сімнадцятка“ може глибоко вплинути як на погляди міжнародної спільноти, так і на наш власний колективний досвід.