Володимир Войт молодший

Куратор Міжнародного форуму бандуристів з нагоди 100-річчя Київської капели бандуристів
Заслужений артист України
бандурист

Володимир Войт молодший — український бандурист. Народився у місті Києві в сім’ї відомого бандуриста, заслуженого артиста України, багаторічного незмінного соліста Київської капели бандуристів, майстра музичних інструментів, учня Андрія Бобиря — Володимира Войта, який став першим і найбільшим вчителем.

Закінчив Київську середню спеціальну музичну школу імені М.В.Лисенка, Київську консерваторію імені П.І.Чайковського та асистентуру-стажування під керівництвом професора Сергія Баштана. Вивчав хорове диригування у академіка Анатолія Авдієвського в маґістратурі Інституту мистецтв НПУ імені М.П.Драгоманова, торбан у Володимира Кушпета, старосвітську бандуру у Віктора Мішалова (Канада). Завдяки творчому спілкуванню з Віктором Мішаловим, Олесем Береговим (Аргентина), Юліяном Китастим (США) та вивченню матеріалів методико-теоретичного спадку Гната Хоткевича — опанував бандуру Харківського типу.

Лауреат Міжнародного конкурсу композицій для бандури імені Г.Китастого, (Торонто, Канада, 2000 р.), Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах імені Г.Хоткевича (Харків, 2001 р.). У 2008 році удостоївся почесного звання Заслужений артист України.

Працював у Київській капелі бандуристів; артист оркестрової групи Хору імені Г. Верьовки.

Студентом грав у гурті «Інша музика», пізніше в «Бандурному акустичному тріо», та в дуеті з Юліяном Китастим. Створив музику до художніх та документальних фільмів. Записав компакт-диск інструментальної музики на бандурі «Сон Роксолани» (2005). У 2006 році брав участь у створенні синґлу українського рок-гурту «Океан Ельзи» «Веселі брате, часи, настали». У співавторстві з батьком видав збірку творів для бандури «Торба міхоноші» («Музична Україна», 2013 р.). Керівник виробництва в Україні фільму «Хоробра сімнадцятка» (2014 р.) канадського режисера, володаря премії Американської телевізійної академії Еммі Ореста Сушка. В 2018 році розпочав електро-акустичний експериментальний проект мікротональної музики в стилі імпро з композитором Віктором Пушкарем під назвою «Chomub.ini 2.0».