Віктор Мішалов

Засновник Канадської капели бандуристів
заслужений артист України
бандурист, викладач, композитор, диригент та науковець

Уродженець міста Сідней, Австралія. Живе і працює в Торонто, Канада.

На початку кар’єри навчався гри на бандурі приватно в Австралії, у бандуристів Петра Деряжного та Григорія Бажула.
Отримав професійну музичну освіту на музикознавчому факультеті Сіднейського Університету. В 1978 році отримав стипендію Австралійської ради мистецтв, яка дала

Віктору можливість навчатися та переймати виконавський та науковий досвід у провідних бандуристів Української діаспори, які проживали на території Північної Америки (Григорія Китастого, Петра Китастого, Петра Гончаренка, Василя Ємця, Леоніда Гайдамаки). 1979 року Віктор приїздить до Київської консерваторії імені П.І.Чайковського, де вступає до класу Сергія Баштана, а також займається приватно у Георгія Ткаченка. У 2009 році Віктор Мішалов захистив кандидатську дисертацію в Харківській державній академії культури.

Від 1982 року Віктор Мішалов веде активну концертну та наукову діяльність – випускає записи музичної гри на бандурі на платівках, касетах та CD. У творчому доробку Віктора Мішалова 8 сольних альбомів і понад 15 записів творів для бандури з різними музичними складами. Є автором відео-підручника з гри на бандурі (1999), має понад 180 наукових публікацій.

Від 1991 року – засновник Канадської капели бандуристів.

Віктор Мішалов – володар численних нагород та відзнак, серед яких звання Заслуженого артиста України (1999) та Ордену «За заслуги» 3-ї ступені (2009).

З 2013 року Віктор є ад’юнкт-науковим співробітником кафедри української мови та культури Університету Монаш в Мельбурні, Австралія.